trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Włochy - bezpieczny start sezon 21/22 w Trentino

2021.10.27
Madonna di Campiglio
Kliknij, aby powiększyć.
Madonna di Campiglio
Sezon zimowy 21/22 w arenach narciarskich Trentino zapowiada się jako pełen innowacji, i to nie tylko w zakresie odnowionych wyciągów narciarskich! Coraz powszechniejszy staje się zakup Skipassów on-line, natomiast innowacyjny "Starpass" w Madonna di Campiglio umożliwia opłatę proporcjonalną do czasu spędzonego na stoku
Nareszcie nadchodzi czas wyjazdów na narty i doświadczania silnych, pozytywnych emocji podczas pokonywania kolejnych zakrętów, czy podziwiania śladów własnych nart na mistrzowskich trasach. A w dodatku wszystko to być może będzie możliwe już pod koniec listopada, pośród urzekającej panoramy Dolomitów. Dwa kolejne sezony wakacyjne, kiedy to wyciągi transportowały tysiące użytkowników, respektując przy tym wszelkie zalecenia i protokoły bezpieczeństwa, dostarczyły obiektom turystycznym Trentino cennego doświadczenia. Dzięki niemu, dziś region jest w pełni gotowy na rozpoczęcie nowego sezonu zimowego.

W Trentino istnieje możliwość skorzystania z 800 km tras zjazdowych, z których większość rozłożona jest na dwa duże okręgi narciarskie - Dolomiti Superski z 350 km i Skirama Dolomiti-Adamello Brenta z prawie 400 km tras. Już same te liczby, odczytywane w kontekście prewencji i dystansu społecznego, mogą dawać silne poczucie bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać także o dodatkowych 229 szybkich i wygodnych wyciągach narciarskich, znacznie skracających czas oczekiwania na zjazd.

Madonna di Campiglio - Star Pass
Madonna di Campiglio - Star Pass

Skipass do kupienia on-line, bez kolejek


Aby zapewnić bezpieczny i pewny dostęp do obiektów narciarskich, firmy obsługujące wyciągi wprowadziły nowe narzędzia zbliżeniowe, wykorzystujące innowacyjne technologie. Znacznie rozszerzono możliwość zakupu skipassów i karnetów sezonowych on-line, aby nie trzeba było stać w kolejkach do kas lub biur obsługi narciarzy. Dzięki synergii z obiektami noclegowymi, umożliwiono również odebranie karnetów bezpośrednio w hotelach.

Karnet narciarski Dolomiti Superski można kupić z wyprzedzeniem on-line na stronie dolomitisuperski.com. Po wczytaniu karty MyDolomiti Skicard lub odebraniu jej w jednym z biletomatów, które rozmieszczone są w różnych ośrodkach narciarskich, zyskujemy bezpośredni dostęp do bramek przy wyciągu. W trosce o zrównoważony rozwój, karty wykonywane są teraz z papieru pochodzącego z recyklingu.

Rankomat
Na wszystkich stacjach, które wprowadziły Kcard, skipass dobowy lub kilkudniowy można załadować on-line, a następnie wejść bezpośrednio do wyciągów. Stworzono również aplikacje, które umieszczają użytkownika w wirtualnej kolejce, tak aby mógł on stawić się przy bramce w określonym momencie. Aplikacje umożliwiają również zarządzanie dostępem do schronisk górskich, restauracji oraz stoisk samoobsługowych na stokach.

Co więcej, okręgi Konsorcjum Skirama uruchomiły aplikację QODA, której celem jest ułatwienie codziennego korzystania z wielu usług. Za jej pomocą, narciarze zarezerwują przejazd wyciągiem, by dotrzeć do dolnej stacji o określonym czasie. Jest to innowacyjne narzędzie do wirtualizacji kolejek, które może być także wykorzystywane w ponad 60 schroniskach wzdłuż stoków w celu rezerwacji stolików i uzyskania dostępu do punktów samoobsługowych.

Z kolei w nowej aplikacji Dolomiti Superski dostępna jest Skiers Map, czyli innowacyjna mapa, która określa liczbę narciarzy na każdym wyciągu.

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #trentino #zima #starpass #madonna di campiglio

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com