trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Wiosenne narty w Trentino z całą rodziną

2019.03.12
Wiosenne narty w Trentino z całą rodziną
Kliknij, aby powiększyć.
Wiosenne narty w Trentino z całą rodziną
Koniec zimy (astronomiczny) i początek wiosny to dla wielu narciarzy najlepsza pora na jazdę. Dotyczy to przede wszystkim alpejskich stoków, gdzie śnieg i dobre warunki potrafią utrzymać się aż do końca kwietnia. Tak długo działa zaledwie kilka ośrodków, ale w marcu i początkach kwietnia spokojnie znajdziemy sporo miejsc, gdzie warunki będą znakomite. Jednym z nich jest Trentino, gdzie w otoczeniu wspaniałych Dolomitów, można spędzić wspaniały narciarski urlop. Najlepiej z całą rodziną - Trentino nadaje się do tego znakomicie!
O zaletach wyjazdu narciarskiego w marcu i początkach kwietnia można by długo opowiadać. Najważniejsze powody są proste - w Alpach jest wtedy zazwyczaj najwięcej śniegu, panuje najlepsza, stabilna i słoneczna pogoda, dzień jest stosunkowo długi, a ruch na stoku - zazwyczaj niewielki. Do tego jeszcze dochodzą niższe niż w głównym sezonie ceny, a często promocje typu "freeski", kiedy przy wykupieniu pakietu pobytowego, karnet otrzymujemy za darmo. Nic tylko jechać na narty! I nie tylko…

Gdzie najlepiej z dziećmi w Trentino?


Wybór dobrego miejsca na zimowy urlop z dziećmi to nie jest prosta sprawa. Dzieci bowiem zazwyczaj preferują zupełnie inne cechy ośrodków narciarskich niż dorośli. Tam gdzie dorosłemu wydaje się być nudno i płasko - dzieci znajdują dla siebie raj. Dlatego wybierając się w rodzinnym gronie w Trentino, warto wybrać miejsca, gdzie zadowoleni będę i dorośli, i najmłodsi narciarze… Spośród stacji, które spełniają ten warunek, w Trentino warto zwrócić uwagę na Płaskowyż Paganella, kameralne Alpe Cimbra, położone blisko słynnej Madonny Val Rendena Pinzolo, a także znane i lubiane ośrodki w sercu Dolomitów - Val di Fiemme i Val di Fassa.

Wybierając się na otoczony Dolomitami Brenta płaskowyż Paganella na pewno nie będziemy się nudzić. Prócz działających w stacji śnieżnych przedszkoli, na najmłodszych czekają też inne atrakcje - wycieczki na rakietach śnieżnych i spacery wokół jeziora Molveno, przejażdżki saniami lub wizyta w Aqua Parku. Natomiast każdy dorosły zachwycony będzie tutejszymi 33 km tras, z których znaczna część to czerwone, niezwykle dynamiczne, a przy tym urzekające krajobrazowo zjazdy.

Zupełnie odmienny charakter ma Alpe Cimbra. To miejsca szczególnie nadaje się na wypoczynek z najmłodszymi miłośnikami zimy. Ze względu na łagodne trasy, dobrą infrastrukturę i wygodny dojazd, jest jednym z najprzyjaźniejszych miejscówek dla rodzin z dziećmi. W pobliżu miejscowości Costa znajduje się śnieżne przedszkole oraz tor przeznaczony do jazdy na sankach i snowtubingu. Położenie w terenach zjazdowych Folgarii, gwarantuje dostęp do ponad 70 km tras zjazdowych, z czego ponad 30 to trasy niebieskie!

Przyjazną dzieciom infrastrukturę znajdziemy też w Val Rendena. Dobrym miejscem na wypoczynek jest Pinzolo - połączone wspólnym karnetem z Madonną di Campiglio, nie jest tak ruchliwe i drogie, a przy tym oferuje znakomite warunki do jazdy dla każdego narciarza - zarówno tego, który szuka długich łagodnych zjazdów, jak i miłośników adrenaliny na stoku. W sumie jest tu 150 km tras, a ich proporcje mówią same za siebie - 60 km tras niebieskich, 67 km - czerwonych i aż 33 - czarnych! Tuż obok górskie chaty Pra Rodont, wytyczono teren, na którym dzieci mogą bezpiecznie uczyć się jazdy na nartach i bawić na śniegu. Miejsce to jest również dostępne dla osób niejeżdżących na nartach.


Z kolei w Val di Fiemme na najmłodszych czekają cztery parki śnieżne. Największą atrakcją są tutaj wycieczki do Parku Przyrody Paneveggio - Pale di San Martino oraz przejażdżka rollercoasterem Gardonè. A jeśli chodzi o atrakcje narciarskie - to dobry adres dla każdego miłośnika białego puchu. Znajdują się tutaj cztery tereny narciarskie, z których największy - Latemar-Obereggen - dysponuje 48 km tras. W sumie znajdziemy ich tutaj ponad 100 km obsługiwane przez 34 koleje i wyciągi.

Prawdziwą perełką regionu Trentino jest dolina Val di Fassa, położona u stóp najwyższych partii Dolomitów. Prawie 200 km tras zgrupowanych w 6 terenach, z których większość jest ze sobą połączonych, tworzy jeden z najwspanialszych terenów narciarskich we Włoszech. Do tego Val di Fassa tworzy część słynnej trasy Sellaronda - jednej z najwspanialszych "karuzel" narciarskich w Alpach. Sieć rodzinnych hoteli - Fassalandia to idealne miejsce zakwaterowania dla rodzin. W dolinie, w pobliżu głównych nartostrad, działa aż dziewięć śnieżnych przedszkoli, a do tego działa wiele dodatkowych atrakcji. Bo w Dolomitach…

Śnieg nie jest zarezerwowany tylko dla narciarzy!


Zima w Trentino, choć kojarzy się głównie z nartami, oferuje dużo więcej atrakcji. Na gości czeka wiele zajęć i rozrywek, które sprawią, że wakacje w tym zakątku Włoch będą niezapomnianym doświadczeniem. Nie brak tu również propozycji spędzania czasu z najmłodszymi gośćmi. Oryginalne i ekscytujące zajęcia, dla wszystkich którzy cenią sobie czas spędzony w rodzinnym gronie z pewnością umilą i urozmaicą zimowe wakacje.

Emocjonująca jazda na saniach ciągniętych przez psy husky, dzięki której niczym prawdziwi odkrywcy poznacie piękno tutejszych lasów; bezpieczna wspinaczka po oblodzonych skałach z czekanami i uprzężą - to tylko niektóre wyjątkowe propozycje, które czekają w Trentino. Jeśli kochasz spędzać czas ze swoimi dziećmi w niecodzienny sposób i ciągnie Was do oryginalnych przygód, to warto skorzystać z nietuzinkowych propozycji dostępnych tej zimy w Trentino. Zimowe wakacje pod znakiem adrenaliny... oczywiście z uwzględnieniem potrzeb i możliwości dziecka.


Niezwykle ekscytującą atrakcją dla dzieci w wieku między trzecim a piątym rokiem życia to coraz popularniejsze Strider Bike. Jest to rodzaj małego rowerku bez pedałów, w którym pod kołami montowane są narty. Przednia zabawa na śniegu gwarantowana! Wypożyczalnie rowerków, instruktorów oraz "Strider Adventure Park" znaleźć można w Folgarii i Lavarone.

Zupełnie innych emocji dostarcza wspinaczka po 6-metrowym, sztucznym lodospadzie, z użyciem czekanów i małych raków. Czyż nie jest to zupełnie wyjątkowa przygoda? Ta niezwykła atrakcja jest odpowiednia zarówno dla dorosłych i dzieci. W czasie wspinaczki używa się czekanów, uprzęży, kasku oraz liny dla bezpieczeństwa. Takich emocji zakosztować można na Paganelli.

Szalona przejażdżka wśród ośnieżonych plan i lasów, żywcem przeniesiona z awanturniczych powieści Jacka Londona… Wystarczy wygodnie zasiąść w saniach, by udać się na fantastyczną przejażdżkę psim zaprzęgiem. Oczarują Was nieznane dotąd zakątki gór, a także siła i energia, z jaką husky ciągną sanie. Zimowe wycieczki odbywają się codziennie; początek w Piana di Nambino w Madonna di Campiglio.

Arte Sella w dolinie Valsugana to zupełnie niezwykła i absolutnie wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny. W otoczeniu lasu znajdują się wykonane z naturalnych materiałów - drewna i kamienia - dzieła sztuki, instalacje i budowle. To swego rodzaju muzeum na świeżym powietrzu, które podziwiać można podążając wytyczonymi w pięknej, górskiej scenerii ścieżkami. Znajduje się w największej dolinie Trentino, kilkanaście kilometrów od centrum Trydentu - stolicy regionu.

W Trentino zima nigdy nie jest nudna, nawet gdy pogoda nie dopisuje. Dzięki bogatej ofercie atrakcji opracowanej z myślą o całej rodzinie również na niepogodę. Wystarczy pokonać kilka kilometrów, np. za pomocą dobrze funkcjonującej sieci komunikacji publicznej, aby odkryć tajemnicze światy. Dzieci mogą wziąć udział w niezwykłych poszukiwaniach skarbu w historycznych zamkach, bądź spędzić przyjemne popołudnie w Muse, innowacyjnym muzeum nauki w Trento. Można też wybrać jazdę na łyżwach albo kąpiel w licznych basenach położonych w wielu miejscowościach w regionie.

Jak widać - oferta ciekawych możliwości spędzenia czasu dla całej rodziny jest tu niezwykle bogata. Zarówno na stoku, jak i poza nim. Zima jeszcze się nie skończyła… Ba, w Trentino zaczyna się jej najlepszy okres. Warto się zastanowić nad wyjazdem w ten najbardziej słoneczny region włoskich Alp. Szczegółowe informacje, a także możliwość rezerwacji noclegów w sprawdzonych miejscach można znaleźć i dokonać na stronie www.visittrentino.info

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #trentino #dolomity #rodzinne narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com