trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Trentino - z lotniska prosto na narty

2018.12.07
Trentino - z lotniska prosto na narty
Kliknij, aby powiększyć.
Trentino - z lotniska prosto na narty
Dzięki dobrym połączeniom z pobliskimi lotniskami, ośrodki narciarskie w regionie Trentino leżą dużo bliżej niż się to wydaje na pierwszy rzut oka. Już od 8 grudnia z kilku lotnisk, do których można dolecieć także z Polski, można będzie dotrzeć specjalnym skibusem wprost do wybranych kurortów położonych w południowej części Dolomitów. Do tego dochodzi możliwość wynajęcia taksówek lub tez wypożyczenie samochodu prosto na lotnisku.
W każdy weekend, przez cały sezon, z lotnisk w Weronie, Bergamo, Mediolanie (Linate), Wenecji i Treviso, w ramach usługi Fly Ski Shuttle kursować będą specjalne autobusy, które dowiozą narciarzy do hoteli przy stokach. Autokary kursować będą w soboty i niedziele, a także w czwartki do do Val di Sole, Val di Fassa, Val di Fiemme, San Martino di Castrozza i Madonny di Campiglio/Pinzolo. Cena transferu zaczyna się od 35 euro; w ramach transferu będą oferowane także pakiety rodzinne - przykładowo dzieci poniżej 8 roku życia nie zapłacą nic za bilet, jeżeli pojadą pod opieką osoby dorosłej, która płaci za cały bilet.

Ponieważ do wybranych ośrodków narciarskich autobusy nie kursują z każdego lotniska, warto wcześniej ustalić nie tylko miejsce urlopu, ale także lotnisko, z usług którego korzystamy. Połączenie z większością ośrodków uzyskamy z lotnisk w Weronie, Mediolanie i Bergamo. Poszczególne połączenia wyglądają następująco:

- Werona Catullo - autobusy wyjeżdżają do Val di Fassa, Val di Fiemme, Val di Sole, San Martino di Castrozza, Madonna di Campiglio i Pinzolo.

- Mediolan Linate - przejazd autobusem do ośrodków narciarskich Val di Fassa, Val di Fiemme i San Martino di Castrozza. Usługa Fly Ski Shuttle będzie również służyć Madonna di Campiglio i Val di Sole.

- Mediolan Malpensa - lotnisko będzie mieć połącznia z Madonna di Campiglio i Val di Sole, Val di Fiemme, Val di Fassa i San Martino di Castrozza.

- Bergamo Orio al Serio - autokary FlySki Shuttle docierają do Val di Fassa, Val di Fiemme i San Martino di Castrozza, będzie również obsługiwać ośrodki narciarskie Val di Sole, Pinzolo i Madonna di Campiglio.

- Wenecja Marco Polo - transfer do następujących regionów: Val di Fassa, Val di Fiemme, San Martino di Castrozza i Premiero

- Treviso Antonio Canova - transfer do następujących regionów: Val di Fassa i Val di Fiemme

Ceny transferu zależą od terminu wyjazdu (sezon niski czy wysoki), danego lotniska i ośrodka do którego udajemy się na zimowe wakacje. Warto zarezerwować przejazd wcześniej - ma to także wpływ na cenę przejazdu. Można jej dokonać na stronie serwisu usługi Fly Ski Shuttle regionu Trentino.

Na tej samej stronie można także zarezerwować transfer taksówką, którą można dotrzeć praktycznie do każdego ośrodka narciarskiego w Trentino. Przykładowe odległości od poszczególnych lotnisk do wybranych kurortów wynoszą:

- z lotniska Werona Catullo - do Madonny di Campiglio - 165 km; do Val di Sole - 185 km, do Canazei (Val di Fiemme) - 195 km

- z lotniska Mediolan Linate - do Madonny di Campiglio - 205 km; do Val di Sole - 200 km, do Canazei (Val di Fiemme) - 310 km

- z lotniska Mediolan Malpensa - do Madonny di Campiglio - 260 km; do Val di Sole - 240 km, do Canazei (Val di Fiemme) - 365 km

- z lotniska Bergamo Orio al Serio - do Madonny di Campiglio - 170 km; do Val di Sole - 150 km, do Canazei (Val di Fiemme) - 280 km

- z lotniska Wenecja Marco Polo - do Madonny di Campiglio - 240 km; do Val di Sole - 295 km, do Canazei (Val di Fiemme) - 180 km

- z lotniska Treviso - do Madonny di Campiglio - 210 km; do Val di Sole - 215 km, do Canazei (Val di Fiemme) - 155 km

Dzięki porozumieniu między firmą Hertz, a stowarzyszeniem właścicieli hoteli w Trentino, narciarze będą mogli wypożyczyć samochody korzystając ze specjalnej strony internetowej Hertz. Od tego roku wynająć można samochody z zimowymi oponami; dodatkowo udzielane są zniżki na ubezpieczenie. Ceny wynajmu samochodu zaczynają się od 99 PLN za dobę, rezerwacji najlepiej dokonać wcześniej za pomocą strony.

Więcej informacji o Trentino na stronie www.visittrentino.info

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #trentino #narty #samolotem na narty #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com