trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Trentino - poznaj magiczny świat rynków świątecznych

2018.11.28
Trentino - poznaj magiczny świat rynków świątecznych
Kliknij, aby powiększyć.
Trentino - poznaj magiczny świat rynków świątecznych
Fascynująca podróż osnuta wyjątkową atmosferą, bogata w mieniące się światełka oraz kolory, kusząca wyśmienitymi smakami oraz nieprzeciętnymi dekoracjami w Trento, Rovereto, Arco, Levico Terme oraz miasteczkach Rango i Tenno. Znajdziesz tu inspiracje na oryginalny prezent pod choinkę.
Również w tym roku magia Świąt sprawi, że Trentino przemieni się w krainę obfitującą w mieniące się światełka, delikatne dźwięki, zapachy oraz wydarzenia, których nie możesz przeoczyć. W Trento, w samym sercu miasta na Piazza Fiera oraz Piazza Cesare Battisti zostanie otwarty słynny Rynek Świąteczny (czynny codziennie od godz. 10:00 do 19:30, z wyjątkiem 25 grudnia), na którym od 24 listopada do 6 stycznia 90 drewnianych domków zaprezentuje najlepsze wyroby rzemieślnicze regionu oraz lokalne specjały - wina, grappy, wędliny oraz sery. W samym centrum placu Piazza Fiera na gości czeka prawdziwa "wyspa smaków" z szerokim wyborem smacznych dań. Ponadto od 17 listopada do 6 stycznia w licznych tradycyjnych lokalach, restauracjach oraz pizzeriach Trydentu dostępne będą specjalne menu świąteczne (Natale a tavola).

Trentino - poznaj magiczny świat rynków świątecznych
Trentino - poznaj magiczny świat rynków świątecznych

Od 24 listopada do 6 stycznia Rovereto stanie się miejscem wyjątkowym, witającym swoich gości zapachem żywicy, drewna oraz przejrzystym, gwieździstym niebem górującym nad rozległym Rynkiem Świątecznym, ulokowanym na starym mieście. Liczne drewniane domki umieszczone we wspaniałym kontekście eleganckich kamienic z XVIII wieku, średniowiecznych zabudowań, muzeów, nowoczesnych placów, a wszystko okraszone bogatym programem ciekawych wydarzeń.

Rynek Świąteczny w Arco, położony u podnóża zamku, zaprasza od 16 listopada do 6 stycznia. W 40 drewnianych domkach prym wiodą kulinarne specjały oraz lokalne wyroby rzemieślnicze o tematyce świątecznej. Ważnymi bohaterami rynku są bez wątpienia zwierzęta, m. in. kozy, które można pogłaskać oraz osiołki, na których grzbiecie można będzie przemierzyć urocze uliczki miasteczka. Ważnym punktem bogatego kalendarza imprez i wydarzeń jest spektakl "Moonlight" (8 grudnia) połączony z pokazem sztucznych ogni oraz świetlnymi projekcjami na kamienicach starego miasta.

Trentino - poznaj magiczny świat rynków świątecznych
Trentino - poznaj magiczny świat rynków świątecznych

W Levico Terme w dolinie Valsugana na Rynku Świątecznym, zorganizowanym w imponującym parku Habsburgów, od 24 listopada do 6 stycznia można będzie odczuć prawdziwą świąteczną atmosferę. Sama lokalizacja zasługuje na specjalną uwagę, gdyż mowa tu o parku wpisanym na listę Zabytkowych Ogrodów Włoch. Drewniane domki zostaną rozstawione wzdłuż oświetlonych alejek parku pod wielowiekowymi drzewami. W czasie trwania Rynku Świątecznego w parku odbędą się liczne koncerty tradycyjnych chórów góralskich, wydarzenia gastronomiczne poświęcone serom produkowanym w górach, tradycyjnej polencie - potrawie z mąki kukurydzianej, ziemniakom z tutejszych gór oraz różnym odmianom miodu. 24 oraz 26 grudnia odwiedzający Rynek Świąteczny będą mogli podziwiać jasełka, widowisko o Bożym Narodzeniu.

Świąteczne tradycje ożyją również w średniowiecznych miasteczkach Rango oraz Canale di Tenno. Wyjątkową atmosferę tworzą tu zabytkowe portyki, małe urokliwe place i malownicze zaułki, które gościć będą świąteczne stragany oraz staną się miejscem ciekawych wydarzeń.

Więcej informacji na temat rynków świątecznych w Trentino znajdziesz na tej stronie.

Więcej informacji o Trentino na stronie www.visittrentino.info

Tagi: #ośrodki narciarskie #trentino #święta #włochy #dolomity #rovereto

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.skionline.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021