trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Trentino Guest Card - dlaczego warto?

2018.11.20
Trentino Guest Card - dlaczego warto?
Kliknij, aby powiększyć.
Trentino Guest Card - dlaczego warto?
Karty regionalne cieszą się coraz większa popularnością wśród turystów, także narciarzy. Coraz częściej bowiem zimowy urlop to nie tylko wypoczynek na stoku, ale także zwiedzanie i poznawanie regionu i jego atrakcji. Trentino Guest Card - czyli Karta Gościa Trentino - to najlepszy sposób, aby w pełni skorzystać z prawie wszystkich atrakcji, jakie oferuje Trentino. Zapewnia bezpłatny dostęp do wszystkich głównych muzeów, zamków i parków, a także pozwala na swobodne przemieszczanie się po regionie komunikacją publiczną, bez martwienia się o parkowanie (które we Włoszech wcale nie jest łatwe…). To także dodatkowe usługi jak wycieczki z przewodnikiem czy wejścia na ekskluzywne degustacje. Warto poznać jej możliwości!

Co oferuje Trentino Guest Card?


Z kartą można korzystać z kilkudziesięciu atrakcji w całym regionie Trentino, których wartość przekracza 350 euro tygodniowo! W szczególności karta pozwala:
- korzystać swobodnie z komunikacji publicznej - autobusów, kolei, promów i niektórych kolei linowych
- bezpłatnie wejść do ponad 60 muzeów w całym regionie, w tym także do najważniejszych - zamku Buonconsiglio (gdzie odbywał się sobór trydencki) i Muzum Nauki w Trento, a także Muzeum Sztuki Współczesnej w Roveretto
- bezpłatnie wejść do 20 zamków i ponad 40 innych atrakcji historycznych, w tym także do Verona Arena (trzeci co do wielkości starożytny amfiteatr we Włoszech)
- wziąć udział w szeregu wydarzeń degustacyjnych obejmujących typowe lokalne produkty w towarzystwie samych producentów, pozwala także uzyskać korzystne zniżki na zakupy i bezpłatne wycieczki z przewodnikiem
- korzystać ze zniżkowych cen w kilkudziesięciu innych atrakcjach lub też usługach turystycznych
- korzystać z rezerwacji wstępów na ciekawe wydarzenia kulturalne i turystyczne, za pomocą specjalnie dedykowanej aplikacjiJak otrzymać Trentino Guest Card?


Aby otrzymać kartę gościa Trentino, wystarczy zarezerwować pobyt na co najmniej dwie noce w jednym z hoteli objętych programem Trentino Guest Card. Z karty można korzystać w tradycyjny sposób - otrzymuje się ją po przyjeździe, można też otrzymać e-mailem przed podróżą kod, umożliwiający pobranie aplikacji, tak by można zarejestrować się i rozpocząć korzystanie z oferty Trentino Guest Card jeszcze przed odprawą w swoim hotelu. Listę hoteli uczestniczących w programie można znaleźć tutaj

Jeśli z drugiej strony spędzamy tylko jedną noc w hotelu uczestniczącym w programie, można nabyć kartę po bardzo atrakcyjnej cenie (więcej informacji można otrzymać na recepcji w swoim hotelu). Karta Trentino Guest Card obejmuje również bez dodatkowych opłat dzieci w wieku poniżej 18 lat. W razie potrzeby można również nabyć kartę turystyczną Trentino w dowolnym biurze turystycznym, a także online w cenie 40 euro za osobę za tydzień. Również w tym przypadku karta obejmuje osoby niepełnoletnie.

Trentino Guest Card
Trentino Guest Card

Aplikacja Trentino Guest Card


Bardzo nowoczesną formą korzystania z karty jest instalacja specjalnie dedykowanej aplikacji, dostępnej zarówno dla systemu Android, jak i iOS, która pozwala zawsze mieć przy sobie swoją cyfrową kartę. Aplikacja pomaga wyszukać najciekawsze atrakcje w pobliżu, a także uzyskać wskazówki, jak się tam dostać. Wystarczy ją pobrać z Google Play lub App Store, zarejestrować się, wstawiając dane swojej karty, a następnie kliknąć "Twoja karta gościa" i pokazać ją w kasach muzeów, zamków i innych atrakcji.

W czasie urlopu aplikacja Trentino Guest Card pozwala również na swobodne korzystanie komunikacji publicznej w Trentino, począwszy od daty wydania karty gościa. Aby to zrobić należy:
- kliknij przycisk "Podróżuj z OpenMove" u dołu ekranu i uzyskać dostęp do usługi
- wybrać środek transportu - kolejka linowa, pociąg, autobus - i pobrać bezpłatne bilety
- pobrane bilety można znaleźć na OpenMove, w sekcji "Moje bilety". Należy pamiętać, aby potwierdzić swój bilet przed lub podczas wejścia do środka transportu!

Jeśli posiadasz wersję papierową…


Jeśli posiadamy bardziej tradycyjną wydrukowaną wersję swojej karty gościa, aby skorzystać z usług oferowanych, wystarczy pokazać go w kasie muzeów, zamków i innych atrakcji. W przypadku transportu publicznego trzeba jednak zintegrować ją z kartą transportową. Można to zrobić bezpośrednio w placówce, która wydała kartę gościa lub w biurze turystycznym. Należy przy tym pamiętać, by karta musi zostać zatwierdzona (skasowana) raz na pokładzie transportu publicznego lub na dworcach kolejowych.

Warto poznać wszystkie dostępne atrakcje, które wyszczególnia mapka i broszurka, którą można pobrać tutaj

Więcej szczegółów na temat Trentino Guest Card, a także szczegółowy regulamin usługi można znaleźć na stronie.

Więcej informacji o Trentino na stronie www.visittrentino.info

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #trentino #sella ronda #narty #dolomity #guest card #val di sole

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.skionline.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021