trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Totalny relaks nad brzegiem jeziora

2020.05.25
Totalny relaks nad brzegiem jeziora
Kliknij, aby powiększyć.
Totalny relaks nad brzegiem jeziora
Kąpiel w krystalicznie czystych wodach jeziora Garda, wiatr w żaglach i fale pod deską windsurfingową. Jeziora regionu Trentino, otoczone wspaniałą przyrodą, to wyjątkowe miejsce do uprawiania wszelkich aqua sportów.
Jeziora w Trentino, otulone przepięknymi lasami i zachwycającą przyrodą, szczególnie latem zachęcają do relaksu w krystalicznie czystej toni. Co więcej oferują możliwość korzystania z wielu aktywności sportowych na wodzie. Około 300 jezior pochodzenia lodowcowego znajduje się na wysokości powyżej 1500 metrów nad poziomem morza, i stanowi jedną z kilku charakterystycznych wizytówek regionu Trentino. Z kolei te położone nieco niżej, o równie czystych wodach, posiadają bogatą ofertę turystyczną, gdzie dbałość o środowisko naturalne idzie w parze z usługami na najwyższym poziomie.

Jezioro, dla miłośników aqua sportów, jest jak magnes. To synonim energii, adrenaliny, wyzwań i wspaniałych emocji. Co więcej, wiejące regularnie wiatry: poranny Pelèr i popołudniowy Ora, przyciągają nie tylko fanów windsurfingu, ale także mistrzów z całego świata, którzy potrafią docenić ich siłę. Ośrodki, które znajdują się nad jeziorem Garda, oferują liczne kursy oraz sprzęt dopasowany do każdego poziomu zaawansowania.

Jezioro Garda, dla tych, którzy lubią złapać wiatr w żagle, oferuje olbrzymie możliwości. Jest ono prestiżową destynacją żeglarzy z całego świata i idealnie nadaje się do rozgrywania regat wszystkich klas. Tradycje miejscowych klubów żeglarskich sięgają czasów starożytnych. A na tych, którzy zapragną spróbować swoich sił na pokładzie żaglówki i opanować podstawy jachtingu, czekają instruktorzy i szkoleniowcy dostępni od ręki.

Jezioro Cavedine, rzadko uczęszczane i niezbyt wietrzne, doskonale nadaje się do stawiania pierwszych kroków na desce windsurfingowej. Na jego brzegach usytuowane są liczne szkółki windsurfingowe, a wykwalifikowani instruktorzy oferują kursy (dla wszystkich grup wiekowych).

Jezioro Molveno fot. Carlo Baroni
Jezioro Molveno fot. Carlo Baroni

Jezioro Molveno, w tafli którego przeglądają się iglice Dolomitów Brenty, zostało uznane przez stowarzyszenie ekologów "Legambiente" i Włoską Organizację Turystyczną za najpiękniejsze we Włoszech. Jest ono również doskonałym przykładem wzorowego zarządzania gospodarką przestrzenną, o czym świadczą: nieskazitelna jakość wód, stan plaż i poziom oferowanych usług. Wioska Molveno, położona na północnym brzegu jeziora, szczyci się Pomarańczową Flagą (Bandiera Arancione) - wyróżnieniem przyznawanym miasteczkom o szczególnych walorach turystycznych przez Włoską Organizację Turystyczną. 12 hektarów plaż, dobrze utrzymane angielskie trawniki i liczne place zabaw - można śmiało powiedzieć, że to istna górska laguna.

Bliźniacze jeziora Levico i Caldonazzo położone w Valsugana, zaledwie dwadzieścia kilometrów od Trydentu, są idealną destynacją dla miłośników sportów wodnych spragnionych spokojnych wakacji w rodzinnym gronie. Oba jeziora wyróżnione zostały Błękitną Flagą (Bandiera Blu) za poziom czystości wód i jakość oferowanych usług. Leżące w Trentino jezioro Caldonazzo jest jedynym jeziorem w tym regionie, gdzie w sezonie letnim, dozwolone jest uprawianie narciarstwa wodnego. Wzdłuż linii brzegowej znajdują się liczne kąpieliska, które wspaniale nadają się do relaksu. Przy plażach funkcjonuje wiele punktów gastronomicznych. Zaś zalesione brzegi jeziora Levico, oprócz dzikich plaż i rodzinnych kąpielisk, oferują również zbawienny cień i zapraszają do ich podziwiania z perspektywy SUPów (Stand Up Paddle Desk).

Jezioro Ledro fot. Jens Schwarz
Jezioro Ledro fot. Jens Schwarz

Jezioro Ledro, położone nieco wyżej i zaledwie 15 km od Riva del Garda, daje możliwości uprawiania różnych sportów wodnych: żeglarstwa, windsurfingu, SUPów i kajakarstwa. Natomiast miłośnicy relaksu na lądzie znajdą tu utwardzone, słynne ze swojej urody, trasy spacerowe o różnej długości i przewyższeniach. Kto preferuje leniwy relaks, może spędzać czas na jednej z 4 publicznych plaż. Co ważne, na południowym brzegu jeziora znajduje się plaża Pur, przyjazna dla turystów podróżujących ze swoimi pupilami.

Jezioro Tenno przypomina turkusowy diament osadzony wśród zielonych lasów, jego widok to prawdziwa rozkosz dla oka. Okolice wokół jeziora dają możliwość odkrywania historii tego miejsca i rozsmakowania się w lokalnej kuchni. Urokliwe zakątki nad brzegiem aż proszą się o organizację pikniku na świeżym powietrzu. Na jeziorze znajduje się mała wyspa, będąca ciekawym siedliskiem przyrodniczym. Gdy poziom wody opada, wyspa ta łączy się z kolejną, zwaną "Isola dell’86" (Wyspa Rocznik ‘86). To właśnie w 1986 roku wyspa wyłoniła się z wód jeziora po raz pierwszy.

Jezioro Toblino fot. Fabio Staropoli
Jezioro Toblino fot. Fabio Staropoli

Średniowieczna wioska Canale di Tenno, położona na wysokości 570 metrów nad poziomem morza, uznana jest za jedną z najpiękniejszych wiosek we Włoszech. Pierwsze świadectwa istnienia osady Canale di Tenno pochodzą z 1211 r. Do dziś miejscowość zachowała swój pierwotny charakter, a jej dwie główne ulice przecinają się, tworząc niewielki placyk. Kręte, brukowane uliczki, łuki i domy z kamienia upamiętniają obraz przeszłości. W tym niezwykłym miejscu warto zrobić przystanek na lunch lub kolację i skosztować flagowego dania trydenckiej kuchni, czyli carne salada - wołowego carpaccio.

Tagi: #aktywne wakacje #aktywny wypoczynek #trentino #jzioro garda #levico #caldonazzo #lerdo #tenno

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com