trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Osiem najbardziej znanych tras w Trentino

2022.01.03
Osiem najbardziej znanych tras w Trentino
Kliknij, aby powiększyć.
Osiem najbardziej znanych tras w Trentino
Zapierające dech w piersiach trasy, kuluary i strome stoki, na których tworzyła się historia narciarstwa alpejskiego.
W Trentino znajdują się trasy, które na stałe wpisały się w historię narciarstwa alpejskiego. Takie, na których rywalizowali najlepsi zawodnicy i takie, które, ze względu na długość lub nachylenie, stanowią dla narciarzy nie lada wyzwanie. Poniżej znajdziecie listę tras, które w Trentino odwiedzić trzeba koniecznie.

Warto przeczytać:

Część z nich zyskała sławę ze względu na organizowane tam zawody - słynna Canalone Miramonti w Madonna di Campiglio, gdzie organizowany jest nocny slalom 3-Tre; Olimpionica Paganella będąca miejscem treningowym amerykańskiego mistrza Bode Millera i Volata w Val di Fassa - trasa o przewyższeniu 630 m i 57-stopniowym nachyleniu. Czy trzeba dodać coś więcej? A więc… zapinajcie narty!

#1 - Pista Olimpionica 2, Dolomiti Paganella


Dzięki swojej różnorodności oraz 1000 m różnicy poziomów, trasa ta przez wiele lat stanowiła miejsce treningów mistrzów narciarstwa pokroju Bode Millera czy Teda Ligety, a teraz gości treningi reprezentacji Norwegii. Trasa podzielona jest na trzy odcinki: Olimpionica 1, 2 i 3. W części środkowej znajduje się stroma ściana, przez co Olimpionica 2 uznawana jest za jedną z najbardziej wymagających technicznie tras na całym obszarze narciarskim Paganella.

Pista Olimpionica 2, Dolomiti Paganella
Pista Olimpionica 2, Dolomiti Paganella

#2 - Canalone Miramonti, Madonna di Campiglio


Legendarna trasa narciarska, na której zmierzyły się sławy takie jak Bozon, Thoeni, Stenmark i Tomba. Trasa trudna i technicznie wymagająca. Podczas Mistrzostw Świata odbywały się tu zawody w slalomie, gigancie i zjeździe. Początek trasy położony jest na wysokości 1725 m, a koniec na 1545 m, średnie nachylenie terenu wynosi 27%, natomiast maksymalne: 60%! Słynna trasa Canalone Miramonti dostępna jak dla doświadczonych narciarzy, którzy nie boją się podjąć wyzwania.

#3 - Little Grizzly, Val di Sole


Jeśli jesteś doświadczonym narciarzem i miłośnikiem czarnych tras, nie możesz przegapić Little Grizzly w miejscowości Marilleva. Trasa rozpoczyna się na wysokości 2.179 m na górze Monte Vigo i schodzi wzdłuż bardzo stromego stoku, osiągając nachylenie terenu o wartości prawie 70%. W dalszej partii prowadzi przez las, równolegle do szlaku "Orso Bruno". Adrenaliny dostarczy ściana rozpoczynająca trasę!

Little Grizzly, Val di Sole
Little Grizzly, Val di Sole

#4 - Tognola 1, San Martino di Castrozza


To ponad 5-kilometrowa, szeroka i skomplikowana technicznie trasa, która przechodzi przez lasy na górze Alpe Tognola; charakteryzuje się wieloma zmianami nachylenia podłoża i kierunków oraz stromą ścianą w końcowej części, przeznaczoną tylko dla doświadczonych narciarzy. Istnieje łatwiejszy wariant trasy, dzięki któremu ominąć można końcową ścianę. Zjazdom towarzyszy niesamowity widok na Pale di San Martino oraz królową Dolomitów: górę Marmolada.

Tognola 1, San Martino di Castrozza
Tognola 1, San Martino di Castrozza

#5 - Trasa narciarska Tulot Audi Quattro


W ciągu zaledwie kilku lat trasa Tulot Audi Quattro zasłużyła sobie na miano jednej z najpiękniejszych tras łuku alpejskiego. Jest ona wymagająca, dostarcza wielu wrażeń i charakteryzuje się zmianami kierunku oraz nieoczekiwanymi ścianami, gwarantującymi mocne przeżycia. To czarna trasa przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych ekspertów narciarstwa. Maksymalne nachylenie terenu do 70% oraz długość trasy wynosząca 2,6 km sprawią, że poczujesz dreszczyk emocji towarzyszący samym mistrzom podczas zjazdu.

#6 - Pista Olimpia, Val di Fiemme


1.400 m różnicy poziomów i 7,5 km długości. Podzielona na trzy odcinki czarna trasa Olimpia jest bardzo wymagająca, trudna technicznie i dostępna tylko dla doświadczonych ekspertów narciarstwa. Przy korzystnych warunkach pogodowych świetnie utrzymaną trasą można się cieszyć do późnego sezonu. W punkcie początkowym, na górze Paion del Cermis (2250 m) oraz w częściach o mniejszym nachyleniu terenu, podziwiać można zachwycające widoki na Dolomity Brenta, Dolomity wschodnie i Alpy austriackie.

#7 - La Volata, Val di Fassa


2,3 km czystej adrenaliny. Start trasy znajduje się na wysokości 2.514 m, a koniec na 1.918 m, na przełęczy Passo San Pellegrino. Średnie nachylenie terenu dochodzi do 50%. Na trasie znajduje się kilka ścian, co sprawia, że jest to idealne miejsce na trening dla włoskiej kadry narodowej oraz scena rozgrywek zawodów międzynarodowych.

Pista Agonistica, Alpe Cimbra
Pista Agonistica, Alpe Cimbra

#8 - Pista Agonistica, Alpe Cimbra


Pista Agonistica szczyci się 280 m różnicy poziomów i jest perełką narciarskiej karuzeli Ski Folgaria (Carosello Ski Folgaria) - najważniejszego obszaru narciarskiego w trydenckich Prealpach. Trudna technicznie i zarazem szeroka Pista Agonistica to również scena międzynarodowych zawodów oraz od lat miejsce treningów ważnych kadr narodowych, np. Austrii, Włoch, Szwecji oraz Stanów Zjednoczonych.

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty.trentino #włochy #najlepsze trasy narciarskie #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com