trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości
Wiadomości
Włoskie Trentino zasypane śniegiem – sezon zimowy gwarantowany! fot. Trentino
Włoskie Trentino zasypane śniegiem – sezon zimowy gwarantowany!
2023.01.13
Po bardzo pozytywnym początku sezonu narciarskiego, kolejne dobre wiadomości dochodzą z regionu Trentino: tym razem zima nie zawiodła i w całym regionie sypie śnieg. To oznacza, że we wszystkich ośrodkach narciarskich panują wspaniałe warunki do szusowania. Trasy są dobrze przygotowane i czekają na miłośników białego szaleństwa.
Trentino: narciarski raj. Po prostu idealna zima fot. Val di Fassa
Trentino: narciarski raj. Po prostu idealna zima
2022.12.16
800 km tras, usługi na najwyższym poziomie w cudownej scenerii Dolomitów i włoskich Alp. To tylko kilka z wielu powodów, dla których narciarze z całego świata wybierają właśnie Trentino na cel swojego zimowego wypoczynku.
Ponadto schroniska oferujące wyszukaną kuchnię, urocze górskie miasteczka, profesjonalni instruktorzy oferujący usługi na najwyższym poziomie, wszystkie potrzebne w czasie zimowego urlopu udogodnienia i usługi oraz gościnność mieszkańców Trentino – czyli po prostu idealna zima!
Trentino- Jesień w górach to niezrównane widowisko
Trentino- Jesień w górach to niezrównane widowisko
2022.08.31
We wciąż czynnych schroniskach, na szlakach otulonych górską ciszą, pośród intensywnych kolorów złotej jesieni w alpejskich dolinach
Jesień w górach to pora roku, kiedy każde miejsce jest otulone ciszą. Przenika ona doliny, rozpadliny, ściany skalne i tylko czasami przerywają ją gwizdy świstaków lub ryk jeleni, śpiew kukułki, szum wiatru, czy odgłos kamieni toczących się po piargu.
Muzyka i góry, czyli XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites
Muzyka i góry, czyli XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites2022.08.11
Na spragnionych zanurzenia się w wyjątkowych dźwiękach muzyki klasycznej, jazz, folk czy współczesnej prezentowanej przy akompaniamencie słońca i szczytów górskich czeka jedyny w swoim rodzaju festiwal. Od 22 sierpnia do 23 września 2022 r. I Suoni delle Dolomiti (Dźwięki Dolomitów) powraca do gór regionu Trentino we Włoszech, by cieszyć zarówno pasjonatów aktywnego wypoczynku, jak i wielbicieli muzyki na żywo. Udział w koncertach jest bezpłatny.
Tour rowerowy po najlepszych lodziarniach wzdłuż „Via dell`Acqua”
Tour rowerowy po najlepszych lodziarniach wzdłuż „Via dell`Acqua”2022.08.10
„Via dell'Acqua” (Szlak Wodny) została uznana w 2021 r. za najlepszą „Green Road” we Włoszech: ponad 140 kilometrów spod znaku wody, do pokonania na rowerze wzdłuż brzegów rzek i kilku najpiękniejszych jezior Trentino. Trasa biegnie bowiem na długich odcinkach tuż przy rzekach i jeziorach, wzdłuż Adygi, strumienia Sacra, Jeziora Garda, Toblino i wielu innych pereł natury, skrywanych przez to terytorium.
Trentino
Na poznanie nowych osad
2022.05.31
Luserna/Lusérn oraz Pieve Tesino zostały dopisane do listy miejscowości w Trentino uznanych za "Najpiękniejsze włoskie osady". Teraz jest ich już osiem.
Trentino - podróż do kwitnących widowiskowo Alp
Podróż do kwitnących widowiskowo Alp
2022.05.31
Od końca kwietnia aż do czerwca, zgodnie z kalendarzem ustalonym przez altymetrię i ekspozycję górskich zboczy, trwa widowisko przebudzenia natury wśród gór Trentino.
Nowości z 5 top destynacji rowerowych
Trentino - nowości z 5 top destynacji rowerowych
2022.05.22
Trentino to region mocno związany z kolarstwem. Tutejsze drogi, szlaki i ścieżki rowerowe goszczą krajowe i międzynarodowe zawody rowerowe oraz mnóstwo osób, które wybierają rower jako codzienny środek transportu lub formę ćwiczeń. Przejażdżki rowerowe mogą uczynić każde wakacje jeszcze bardziej wyjątkowymi i jest to jeden z najlepszych sposobów, aby w krótkim czasie zagłębić się w region.
Schroniska znowu otwarte
Schroniska znowu otwarte
2022.05.20
Począwszy od weekendu następującego po 20 czerwca, w górach Trentino, a w szczególności w Dolomitach, Dziedzictwie Ludzkości UNESCO, sieć ponad 5800 kilometrów szlaków powraca do życia wraz z otwarciem większości spośród 140 alpejskich schronisk.
Rotaliana - przez winiarnie i winnice w rowerowym siodełku
Rotaliana - przez winiarnie i winnice w rowerowym siodełku
2022.04.07
Terytorium rozciągające się na północ od Trento, gdzie na dnie doliny oraz na wzgórzach po wschodniej stronie od stuleci produkuje się wina o silnej osobowości, stanowi centralny punkt nowej propozycji turystyki rowerowej: trasy wiodącej przez osady i winiarnie na równinie Piana Rotaliana i wzgórzach Colline Avisiane. Wine trekking w Vallagarina, pośród winiarni należących do bohaterskich winiarzy z doliny Val di Cembra oraz producentów z Nosiola.
Trentino, SPA o zachodzie Słońca
SPA o zachodzie słońca
2022.03.15
Zażyj ciepłego hydromasażu, podziwiając jak w sercu gór ostatnie promienie zachodzącego słońca oświetlają szczyty i barwią niebo odcieniami czerwieni, fioletu i indygo. W Trentino to połączenie staje się możliwe! W niektórych schroniskach, położonych w wysokich partiach gór bezpośrednio przy stokach można nie tylko przenocować, ale także rozkoszować się niepowtarzalną formą regeneracji po dniu spędzonym na nartach.
San Martino di Castrozza-Passo Rolle, Fot. Alessandro Faedda
Jedzenie i muzyka na stokach - sezon zimowy we włoskim Trentino jeszcze się nie skończył!
2022.03.03
Doliny Trentino, ponownie pokryte białym puchem po wyjątkowo obfitych opadach śniegu, pewnym krokiem wchodzą w drugą część sezonu zimowego. Tutaj, pośród niezmiennie majestatycznych alpejskich szczytów, wnoszących się na tle błękitnego nieba, można skutecznie zapomnieć o pośpiechu, podarować sobie chwilę wytchnienia i delektować się włoskim "dolce vita". Szczególnie, że w najbliższych tygodniach, na stokach nie zabraknie różnych spotkań i inicjatyw, od koncertów muzyki jazzowej po aperitif z widokiem na góry.
poprzednie1 - 12 z 114następne
Booking.com