trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości
Wiadomości
Dolomiti Superski ceny, promocje i zniżki 23/24 fot. Jacek Ciszak
Dolomiti Superski ceny, promocje i zniżki 23/24
2023.09.15
Mamy dla Was najnowsze wieści z regionu Dolomiti Superski – który na swojej stronie internetowej wprowadził nowy kalkulator cen karnetów narciarskich, który sprawi, że planowanie zimowej przygody w Dolomitach stało się jeszcze łatwiejsze. Teraz po prostu wybieracie datę i ośrodek narciarski, a kalkulator poda Wam natychmiastową cenę skipassu, bez ukrytych kosztów. To doskonała okazja, by z wyprzedzeniem poznać dokładny koszt, korzystając z atrakcyjnych cen już od 72,00 Euro za dzień dorosły oraz licznych zniżek i promocji.
Festiwal muzyczny Sounds of the Dolomites (Dźwięki Dolomitów) z polskim akcentem
Festiwal muzyczny Sounds of the Dolomites (Dźwięki Dolomitów) z polskim akcentem
2023.08.23
Przez ponad miesiąc wśród dolomickich szczytów ponownie rozbrzmiewać będzie muzyka. Usłyszymy utwory z repertuaru muzyki klasycznej, jazzu, muzyki świata, a nawet teatru muzycznego. Koncerty jak co roku będą odbywać się w malowniczej górskiej scenerii włoskiego regionu Trentino, w miejscach, do których zarówno muzycy, jak i publiczność będą musieli dotrzeć pieszo. XXVIII edycja festiwalu potrwa od 23 sierpnia do 1 października 2023 r. A już 1 września, o świcie, odbędzie się koncert zespołu Polish Cello Quartet oraz Mario Brunello – światowej klasy wiolonczelisty i kierownika artystycznego Sounds of the Dolomites. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Wyprawa rowerowa po najpiękniejszych miasteczkach
Wyprawa rowerowa po najpiękniejszych miasteczkach
2023.06.02
W Trentino znajduje się 10 miejscowości należących do stowarzyszenia Najpiękniejszych miasteczek Włoch (Borghi più belli d’Italia), zajmujących obszar od Valle Giudicarie po północną część jeziora Garda oraz od doliny Valle del Chiese po doliny Dolomitów. Każde z wyjątkowych miasteczek to pomysł na wycieczkę na rowerze (tradycyjnym lub z napędem elektrycznym) śladami tradycji, zabytkowych budowli, zabudowań wiejskich, religijnej i świeckiej działalności człowieka.
Pieszo lub rowerem, odkrywając winiarnie i winnice
Pieszo lub rowerem, odkrywając winiarnie i winnice
2023.05.25
Obszar położony na północ od Trydentu, gdzie w dolinach i na wschodnich wzgórzach produkowane są wina o silnej osobowości, stanowi centralny punkt nowej propozycji dla miłośników turystyki rowerowej – mowa o trasie przemierzającej miasteczka i winiarnie równiny Piana Rotaliana i wzgórz Colline Avisiane, otaczające miasteczko Lavis. Wine trekking w dolinie Vallagarina, w winiarniach heroicznie pracujących winiarzy z Val di Cembra oraz odwiedzając producentów wina Nosiola.
Włoskie Trentino zasypane śniegiem – sezon zimowy gwarantowany! fot. Trentino
Włoskie Trentino zasypane śniegiem – sezon zimowy gwarantowany!
2023.01.13
Po bardzo pozytywnym początku sezonu narciarskiego, kolejne dobre wiadomości dochodzą z regionu Trentino: tym razem zima nie zawiodła i w całym regionie sypie śnieg. To oznacza, że we wszystkich ośrodkach narciarskich panują wspaniałe warunki do szusowania. Trasy są dobrze przygotowane i czekają na miłośników białego szaleństwa.
Trentino: narciarski raj. Po prostu idealna zima fot. Val di Fassa
Trentino: narciarski raj. Po prostu idealna zima
2022.12.16
800 km tras, usługi na najwyższym poziomie w cudownej scenerii Dolomitów i włoskich Alp. To tylko kilka z wielu powodów, dla których narciarze z całego świata wybierają właśnie Trentino na cel swojego zimowego wypoczynku.
Ponadto schroniska oferujące wyszukaną kuchnię, urocze górskie miasteczka, profesjonalni instruktorzy oferujący usługi na najwyższym poziomie, wszystkie potrzebne w czasie zimowego urlopu udogodnienia i usługi oraz gościnność mieszkańców Trentino – czyli po prostu idealna zima!
Trentino- Jesień w górach to niezrównane widowisko
Trentino- Jesień w górach to niezrównane widowisko
2022.08.31
We wciąż czynnych schroniskach, na szlakach otulonych górską ciszą, pośród intensywnych kolorów złotej jesieni w alpejskich dolinach
Jesień w górach to pora roku, kiedy każde miejsce jest otulone ciszą. Przenika ona doliny, rozpadliny, ściany skalne i tylko czasami przerywają ją gwizdy świstaków lub ryk jeleni, śpiew kukułki, szum wiatru, czy odgłos kamieni toczących się po piargu.
Muzyka i góry, czyli XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites
Muzyka i góry, czyli XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites2022.08.11
Na spragnionych zanurzenia się w wyjątkowych dźwiękach muzyki klasycznej, jazz, folk czy współczesnej prezentowanej przy akompaniamencie słońca i szczytów górskich czeka jedyny w swoim rodzaju festiwal. Od 22 sierpnia do 23 września 2022 r. I Suoni delle Dolomiti (Dźwięki Dolomitów) powraca do gór regionu Trentino we Włoszech, by cieszyć zarówno pasjonatów aktywnego wypoczynku, jak i wielbicieli muzyki na żywo. Udział w koncertach jest bezpłatny.
Tour rowerowy po najlepszych lodziarniach wzdłuż „Via dell`Acqua”
Tour rowerowy po najlepszych lodziarniach wzdłuż „Via dell`Acqua”2022.08.10
„Via dell'Acqua” (Szlak Wodny) została uznana w 2021 r. za najlepszą „Green Road” we Włoszech: ponad 140 kilometrów spod znaku wody, do pokonania na rowerze wzdłuż brzegów rzek i kilku najpiękniejszych jezior Trentino. Trasa biegnie bowiem na długich odcinkach tuż przy rzekach i jeziorach, wzdłuż Adygi, strumienia Sacra, Jeziora Garda, Toblino i wielu innych pereł natury, skrywanych przez to terytorium.
Trentino
Na poznanie nowych osad
2022.05.31
Luserna/Lusérn oraz Pieve Tesino zostały dopisane do listy miejscowości w Trentino uznanych za "Najpiękniejsze włoskie osady". Teraz jest ich już osiem.
Trentino - podróż do kwitnących widowiskowo Alp
Podróż do kwitnących widowiskowo Alp
2022.05.31
Od końca kwietnia aż do czerwca, zgodnie z kalendarzem ustalonym przez altymetrię i ekspozycję górskich zboczy, trwa widowisko przebudzenia natury wśród gór Trentino.
Nowości z 5 top destynacji rowerowych
Trentino - nowości z 5 top destynacji rowerowych
2022.05.22
Trentino to region mocno związany z kolarstwem. Tutejsze drogi, szlaki i ścieżki rowerowe goszczą krajowe i międzynarodowe zawody rowerowe oraz mnóstwo osób, które wybierają rower jako codzienny środek transportu lub formę ćwiczeń. Przejażdżki rowerowe mogą uczynić każde wakacje jeszcze bardziej wyjątkowymi i jest to jeden z najlepszych sposobów, aby w krótkim czasie zagłębić się w region.
poprzednie1 - 12 z 118następne
Booking.com