trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl Val Rendena Pinzolo wyślij link znajomemu dodaj opinię

Pinzolo
Val Rendena

Kliknij, aby powiększyć.
Niedaleko słynnego kurortu Madonna di Campiglio leży niewielki ośrodek Pinzolo, mniej tłoczny i gwarny, a - jak na swoje rozmiary - równie świetnie wyposażony. Na turystów szukających oddechu od zabieganej codzienności czeka w tym spokojnym miejscu niemal 30 kilometrów, w większości sztucznie dośnieżanych tras zjazdowych i nowoczesna sieć wyciągów (1 gondola, 1 orczyk i aż 7 kanap - 4 czteroosobowe i 3 dwuosobowe). Szybko dociera się dzięki nim na szczyt Doss del Sabion (2100 m n.p.m.), nie tracąc czasu na stanie w kolejkach (przepustowość wyciągów wynosi 13 tys. osób na godzinę).

Zabytkowe Pinzolo gwarantuje nie tylko spokojniejszą atmosferę niż Madonna di Campiglio. Łatwiej tu o tańsze noclegi i naprawdę jest w czym wybierać - do dyspozycji przyjezdnych są hotele, kwatery prywatne i niezależne mieszkania, które można wynająć na tydzień, miesiąc, a nawet cały sezon (w sumie 18 tys. miejsc).

Urokliwe miasteczko łączy piękno alpejskiego krajobrazu z ciekawą architekturą. Miłośników historii zainteresuje średniowieczny kościół z pięknymi freskami na południowej ścianie przedstawiającymi m.in. taniec śmierci, siedem grzechów głównych i Zmartwychwstanie Chrystusa. W okolicach Pinzolo odkryto również dawniejsze ślady bytności człowieka - sięgające epoki brązu. Jeśli więc lubisz wplatać w aktywny urlop zwiedzanie, znajdziesz tu sporo ciekawych miejsc. A jeśli wybierzesz się do Pinzolo w okresie bożonarodzeniowym, będziesz mieć możliwość obejrzenia w Val Rendena dużej kolekcji szopek świątecznych - tradycyjnych i nietypowych, np. z chleba (wystawy można oglądać w okresie od 21 grudnia do 6 stycznia).

Pinzolo jest idealnym miejscem na wczasy rodzinne - zdecydowana większość tras zjazdowych to czerwone szlaki o średnim stopniu trudności. Na początkujących czeka 5 tras niebieskich, a na zaawansowanych - 3 czarne, z najtrudniejszą Competition o długości 1,3 km i różnicy poziomów równej 300 m. Ośrodek jest dobrze przygotowany pod potrzeby miłośników snowboardu (nowoczesny Brentapark w okolicy Grual), wędrówek na nartach tourowych i na rakietach śnieżnych, jazdy na łyżwach czy w saniach powożonych przez psie zaprzęgi. Amatorzy aktywności ekstremalnych też nie będą narzekać - popularnością cieszą się tu wspinaczki po lodowcu i loty na paralotni.

Sprzęt można wypożyczyć w jednej z pięciu wypożyczalni, a na lekcje jazdy umówić się z instruktorami w miejscowej szkółce narciarskiej. Instruktorzy oferują naukę indywidualną i w grupach, dla dorosłych i dla dzieci, zarówno dla narciarzy, jak i dla początkujących snowboardzistów. O potrzeby najmłodszych dba obsługa parku zabaw Pratomatto, gdzie można zostawić dzieci pod opieką fachowej kadry.

Dla pełni szczęścia i relaksu Pinzolo proponuje swoim gościom wyśmienitą kuchnię (zwłaszcza w lokalach z regionalnym menu) i salony odnowy biologicznej (największe zaplecze wellnes & beauty znajduje się w hotelu Centro Pineta). A jeśli przyjdzie Ci ochota na trochę szaleństwa po kolacji, to bez zakłócania atmosfery sielskiego Pinzolo odkryjesz jego mniej spokojną twarz w lokalach nocnych czy na dyskotece. Baw się dobrze!
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 7 2 tak
Ilość tras zjazdowych:16 szt.
Długość tras zjazdowych:28.4 km
- trasy łatwe5.2 km
- trasy średnie19.8 km
- trasy trudne3.4 km
Ilość tras biegowych:5
Długość tras biegowych:26 km
Wysokość: 800 - 2100 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.11.25 do 2024.04.14
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Val Rendena Pinzolo
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnekuligi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
sauna:dostępneparagliding:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Pinzolo
Booking.com
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  36.00   50.00   72.00    
6 dni  173.00   242.00   346.00    

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2024.03.11 do 2024.04.14.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Azienda per il Turismo Madonna di Campiglio, Pinzolo, Val Rendena
Adres:Piazzale Ciclamino, 32 38086 Pinzolo - TN
Telefon:+39 0465 501 007
Fax:+39 0465 502 778
WWW:www.pinzolo.to
Val Rendena Pinzolo
Zobacz
Val Rendena dla aktywnych (Vlog238)
Pinzolo i rakiety (Vlog166)
SAFE2SKI, czyli bezpieczna jazda w Madonna di Campiglio
Włochy - bezpieczny start sezon 21/22 w Trentino
Madonna di Campiglio - Pinzolo, Trentino
Madonna di Campiglio - Pinzolo, Trentino
Madonna di Campiglio - Pinzolo, Trentino
Trentino gotowe, by powitać zimę - rozpocznij sezon po słonecznej stronie Alp

zobacz więcej

Booking.com