trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl Val Rendena Madonna di Campiglio wyślij link znajomemu dodaj opinię

Madonna di Campiglio
Val Rendena

Opis stacji
Stacja narciarska Madonna di Campiglio to włoska stolica sportów zimowych, a zarazem jeden z najbardziej renomowanych kurortów narciarskich w Dolomitach. Co roku odbywają się tutaj zawody alpejskiego Pucharu Świata, rywalizują ze sobą również snowboardziści. To strony rodzinne słynnego alpejczyka Alberto Tomby. Madonna di Campiglio słynie jednak nie tylko ze swoich sportowych atrakcji. To po prostu miejsce, w którym "wypada się pokazać". Niegdyś bywała tu cesarzowa Sissi, obecnie - wszyscy ci, którzy cenią sobie "powiew wielkiego świata", piękne widoki i oczywiście narciarskie atrakcje.

Większość tras wokół Madonna di Campiglio należy do łatwych i średnio trudnych. Jednym z nielicznych wyjątków jest fisowska trasa "3-Tre", znana z zawodów Pucharu Świata w slalomie oraz niesłychanie szybka nowa trasa "Amazzonia", na zboczach Spinale.
Region to narciarska karuzela, która oferuje łącznie przeszło 90 km tras, jeśli liczyć również pobliski teren narciarski Folgarida-Marilleva. W pobliskim Pinzolo znajduje się nieduży ośrodek narciarski, odpowiedni dla rodzin z dziećmi.

Dla narciarzy biegowych wytyczono tu ok. 30 km tras, o różnym stopniu trudności. Kilka dobrze przygotowanych pętli biegowych prowadzi przez malownicze lasy iglaste. Istnieje możliwość uprawiania narciarstwa biegowego po zmroku, na oświetlonej trasie.

W położonym nieopodal miasteczku Caderzone istnieje możliwość skorzystania z oferty nowego kompleksu wód termalnych Terme Val Rendena - Fonte San Antonio.

W miasteczku Madonna di Campiglio przy głównej ulicy i pobliskich zaułkach można podziwiać sklepy i wystawy pełne wyrobów rzemiosła oraz produktów regionalnych, na widok których świecą się oczy smakoszy: ser produkowany z mleka pochodzącego z wysokogórskich pastwisk, posiadający znak DOP - "Pressa delle Giudicarie", wędliny z czosnkiem z doliny Val Rendena czy wysokoprocentowe trunki doprawiane górskimi ziołami.
Życie nocne należy do bardzo urozmaiconych. Niestety, ceny zarówno noclegów, jak i usług są proporcjonalne do renomy tej alpejskiej stacji.
Booking.com