trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl Val di Sole Presena wyślij link znajomemu dodaj opinię

Presena
Val di Sole

Kliknij, aby powiększyć.
Słynna "Dolina Słońca", czyli Val di Sole, jest największym w zachodniej części Trentino regionem narciarskim. Bardzo duża ilość słonecznych dni w roku, a przy tym jedne z najobfitszych w całych Alpach opadów śniegu - czynią z Val di Sole, przepięknie położonej u podnóża trzytysięczników Gruppo di Brenta i masywu Adamello, miejsce dla zimowej turystyki wręcz wymarzone.

Lodowiec Presena (3 016 m n.p.m.) jest wizytówką rejonu narciarskiego, którego centrum stanowi miejscowość Passo Tonale, a do którego należą jeszcze Ponte di Legno i Aprica. Presena to całoroczny teren narciarski, dysponujący 7 kilometrami tras i 4 wyciągami. Trasy na lodowcu należą do średnio trudnych. Miejscowość Passo Tonale leży w szerokim siodle, skąd biorą swój początek wyciągi wywożące narciarzy na trasy na lodowcu.

Siłą przyciągającą narciarzy do Passo Tonale są przede wszystkim fantastyczne warunki do uprawiania narciarstwa i to (dzięki trasom na lodowcu Presena) przez okrągły rok, a także malownicze położenie wśród majestatycznych gór. Sama bowiem narciarska miejscowość Tonale, położona na wysokości 1 883 m n.p.m., z pewnością do malowniczych nie należy: zabudowa jest funkcjonalna, lecz lecz mało stylowa, żeby nie rzec - wręcz brzydka. Do Tonale nie przyjeżdża się jednak dla jego architektury, lecz dla tutejszych rewelacyjnych stoków i tras. Komu jednak do snu potrzebna jest spokojna atmosfera, powinien raczej poszukać noclegu w odległej od Tonale o kilka kilometrów zacisznej górskiej wiosce Ponte di Legno. Tereny narciarskie leżące w jej sąsiedztwie ściągają raczej zaawansowanych narciarzy, bowiem trasy są tu w większości trudne i bardzo trudne.

Sieć tras wokół Tonale jest natomiast bardziej rozległa, ale też bardziej zróżnicowana. Na południowych stokach jest szeroko i niezbyt stromo; poradzą sobie nawet dzieci i mniej wprawni narciarze. Szukający narciarskich wyzwań powinni udać się na północną stronę przełęczy i zjechać jedną z najdłuższych w całym łuku Alp nartostrad o zachęcającej nazwie Paradiso. Nazwa to jednak myląca, bowiem trasa należy do naprawdę trudnych; końcowy jej odcinek jest tak stromy, że nie jest w stanie pracować na nim ratrak, stąd często zalega tam głęboki, kopny śnieg.

Powyżej trasy Paradiso rozciąga się już całoroczny teren narciarski na lodowcu. Poza sezonem zimowym jeździć tu można w okresie od maja do września.

Oprócz narciarstwa w rejonie Passo Tonale uprawiać można wiele innych form aktywnego wypoczynku: pływanie, jazdę konną, łyżwiarstwo, wspinaczkę lodową. Wachlarz rozrywek apres-ski również jest dość bogaty. Zarówno w Tonale, jak i Ponte di Legno nie brakuje lokali, w których można popróbować lokalnych specjałów.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
4 1 1 nie
Ilość tras zjazdowych:5 szt.
Długość tras zjazdowych:7 km
- trasy łatwe1 km
- trasy średnie5 km
- trasy trudne1 km
Wysokość: 2587 - 2970 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2024.11.02 do 2025.05.04
Wyciągi czynne od 08:00 do 15:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Val di Sole Presena
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
jazda konna:dostępnekino:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Presena
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Adamello Ski
Adres:38020 - PASSO TONALE, Via Circonvallazione, 1/a
Telefon:0364 903730
WWW:www.adamelloski.com
Val di Sole Presena
Zobacz
Val di Sole - Passo Tonale (Vlog169)
Tonale - Ponte di Legno (Vlog168)
Nowe koleje we włoskim Ponte di Legno-Tonale Adamello Ski
Trentino - kultowe trasy narciarskie
Białe wakacje w Trentino!
Trentino - znane i lubiane stacje

zobacz więcej

Booking.com