trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl Val di Sole Marilleva wyślij link znajomemu dodaj opinię

Marilleva
Val di Sole

Marilleva leży w obrębie słynnej Doliny Słońca czyli Val di Sole, będącej największym w zachodniej części Trentino regionem narciarskim. Bardzo duża ilość słonecznych dni w roku, a przy tym jedne z najobfitszych w całych Alpach opadów śniegu - wszystko to czyni z Val di Sole, przepięknie położonej u podnóża trzytysięczników Gruppo di Brenta i masywu Adamello, miejsce dla zimowej turystyki wręcz wymarzone.
Stacja narciarska Marilleva zlokalizowana jest na dwóch poziomach: na wysokości 1 400 m n.p.m. leży Marilleva 1400 (stąd startują wszystkie wyciągi w kierunku Folgaridy i Madonny di Campiglio), natomiast 500 m niżej, w dolinie - Marilleva 900.
Ośrodek Marilleva wraz z pobliską Folgaridą i Madonną de Campiglio to największy, połączony region narciarski Val di Sole. Do dyspozycji narciarzy jest łącznie 120 km tras, połączonych 44 wyciągami. (24 z nich znajduje się na terenie Folgaridy - Marillevy, a 20 - w Madonna di Campiglio). Miejsce to jest szczególnie godne polecenia na spędzenie rodzinnych wakacji, bowiem 50 proc. nartostrad to łagodne zbocza, idealne dla dzieci i początkujących narciarzy, 36 proc. stanowią trasy o średnim stopniu trudności, a tylko 14 proc. to trasy czarne. Większość tras wytyczona jest w lesie na wysokości 900 - 2 180 m n.p.m., a ponad 90 proc. z nich posiada sztuczne naśnieżanie.

Niewątpliwie ogromną zaletą Marillevy 1400 jest bezpośredni dostęp do stoków narciarskich. Większość tras zaczyna się (i kończy) za progiem hotelu. Ponadto śnieg na północnych stokach leży bardzo długo i praktycznie przez cały sezon warunki narciarskie są znakomite.

Marilleva 1400, podobnie jak pobliska Folgarida, pod względem architektury znacznie odbiega od pozostałych miejscowości w dolinie. Próżno szukać tu zabudowy charakterystycznej dla malowniczych trydenckich wiosek czy miasteczek. Można za to zobaczyć wzniesione pod koniec lat sześćdziesiątych, z niebudzącym już dziś niestety zachwytu rozmachem, budowle z betonu, aluminium i szkła.
Nieco przyjemniejszy charakter posiada - położona nad rzeką, naprzeciwko Mezzany - Marilleva 900. Miasteczko pełne jest hoteli i rezydencji. Za to, aby dotrzeć do tras zjazdowych, trzeba przejechać kawałek gondolą lub skibusem. Tak więc osoby, ceniące sobie przede wszystkim bezpośrednie sąsiedztwo narciarskich stoków, powinni raczej poszukać noclegu w Marilleva 1400.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
5 15 4 tak
Długość tras zjazdowych:50 km
- trasy łatwe32 km
- trasy średnie11 km
- trasy trudne7 km
Długość tras biegowych:5 km
Wysokość: 900 - 2179 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.11.25 do 2024.04.14
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Val di Sole Marilleva
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
basen termalny:niedostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnetenis:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Marilleva
Booking.com
Kontakt
WWW:www.marilleva.info
Val di Sole Marilleva
Zobacz
Folgarida - Marilleva (Vlog165)
SAFE2SKI, czyli bezpieczna jazda w Madonna di Campiglio
Trentino zaprasza na trasy!
Val di Sole - wakacje w dobrej cenie
SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta - narty na trzech tysiącach
Trentino - kultowe trasy narciarskie

zobacz więcej

Booking.com