trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl Val di Fassa wyślij link znajomemu dodaj opinię

Val di Fassa

fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. skionline.pl
Val di Fassa to atrakcyjny region narciarski położony w Trydencie, w dolinie otoczonej malowniczo przez szczyty Rosengarten, Langkofel oraz potężne wierzchołki Gruppo Sella i Gruppo delle Pale.

Val di Fassa obejmuje aż dziewięć areałów narciarskich, dysponujących najnowocześniejszymi wyciągami. Są to: Fedaia/Marmolada, Belvedere/Pordoi, Ciampac (obecnie połączony przez Skitour Panorama z Buffaure), Col Rodella/Passo Sella, Catinaccio/Ciampedie (wraz z pobliskim ośrodkiem narciarskim Carezza), Alpe Lusia i Passo San Pellegrino (z dalszym połączeniem do Falcade, gdzie można skorzystać z tras Skitour dell’Amore).

O ogromnej atrakcyjności Val di Fassa decyduje właśnie możliwość szusowania każdego dnia na innym terenie narciarskim. Pomiędzy poszczególnymi stacjami narciarskimi kursują skibusy.

Urozmaicona sieć nartostrad jest w stanie zadowolić wymagania zarówno doświadczonych, jak i początkujących narciarzy.

Szczególną atrakcją dla ambitnych jest Sella Ronda (widokowa, 26-kilometrowa trasa, okrążająca masyw Sella, którą przejechać można w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnym.) Punktem wypadowym do takiej wycieczki może być Campitello di Fassa lub Canazei.

Masyw Sella (ale również obszar San Pellegrino i Marmolada) są doskonałymi terenami do uprawiania ski-alpinizmu i freeride’u.

Okolice doliny Val di Fassa nadają się również znakomicie do uprawiania narciarstwa biegowego. Wśród licznych tras biegowych szczególną pozycję zajmuje Marcialonga, 70-kilometrowa trasa biegnąca przez Val di Fassa i Val di Fiemme.

Ośrodki narciarskie w Val di Fassa są jednocześnie pełnymi uroku miejscowościami, w których po nartach można korzystać z licznych sportowych (i nie tylko) atrakcji. Niestety ceny nie należą do najniższych.

Najbardziej znaną miejscowością Val di Fassa jest położone na wysokości 1 460 m n.p.m. Canazei, które popularność swą zawdzięcza nie tylko malowniczemu położeniu u stóp najsłynniejszych w całych Dolomitach szczytów, ale także nowoczesnej infrastrukturze i bezpośredniemu połączeniu z trasami Sella Rondy. Canazei - pomimo gwałtownego rozwoju w ostatnim dziesięcioleciu - nadal utrzymało swój tradycyjny klimat.

Nad miasteczkiem Campitello di Fassa (1 448 m n.p.m.) góruje masyw Sassolungo i Col Rodella. Karuzela narciarska Col Rodella/Belvedere ski daje szerokie możliwości uprawiania narciarstwa, jest obsługiwana przez sieć zaawansowanych technicznie wyciągów i posiada bardzo nowoczesny system sztucznego naśnieżania, który umożliwia już na samym początku sezonu korzystanie w zasadzie ze wszystkich tras. Z miasteczka do wyciągów jest bardzo blisko. Tutejsze stoki stanowią pośredni etap pomiędzy przełęczą Sella a Val Gardena i słynną pętlą Sella Ronda.

Kolejka gondolowa łączy Campitello di Fassa z miasteczkiem Canazei - nowoczesnym centrum sportowym.

Vigo di Fassa (1 382 m n.p.m.) to wioska malowniczo położona na szerokim górskim tarasie, z którego rozciągają się widoki aż po masyw Marmolady. Vigo stanowi centrum terenu narciarskiego, który - dzięki nowoczesnemu naśnieżaniu - bywa czynny już od końca listopada.

Soraga (1 210 m n.p.m.) jest jedną z najstarszych osad w dolinie Val di Fassa. Nad tą spokojną, niewielką wioską góruje niezwykle malowniczy masyw Catinaccio i Roda di Vael. okolica ta jest prawdziwym rajem dla narciarzy biegowych, którzy mogą zakładać narty dosłownie "za progiem" hotelu. Do najbliższych stoków zjazdowych w Vigo di Fassa lub Pozza di Fassa trzeba podjechać ski-busem.

Pozza di Fassa (1 320 m n.p.m.) leży w najszerszej części doliny, u zbiegu rzek Avisio i Rio San Nicoln. Jest to baza wypadowa na tereny narciarskie Ski Stadium Val di Fassa oraz zmodernizowanego Buffaure. Ten ostatni jest ceniony przez narciarzy za przepiękną scenerię i łagodne stoki, natomiast Ski Stadium to znany i chętnie odwiedzany ośrodek, posiadający m.in. trasy przystosowane do rozgrywania na nich międzynarodowych zawodów w biegu zjazdowym. Codziennie korzystać można z możliwości wieczornych zjazdów. Narciarze biegowi mogą natomiast bardzo łatwo dostać się stamtąd na słynną Marcialonga, a także przemierzyć pętlę Ciancoal Ring - atrakcyjną z uwagi na zróżnicowanie terenu, zawsze doskonałe warunki śniegowe i możliwość korzystania z niej również wieczorami (trasa jest oświetlona). W Pozza di Fassa istnieje możliwość korzystania z kompleksu termalnego, czynnego również zimą - Terme Dolomia.

Moena (1 184 m n.p.m.) to najważniejsze miasteczko doliny, z którego nazwą wiąże się wiele romantycznych legend. Położona u wlotu doliny i odgraniczająca Val di Fassa od sąsiedniej Val di Fiemme, Moena znajduje się w sercu ogromnego (100 km tras) terenu narciarskiego Ski Area Tre Valli, w skład którego wchodzą jeszcze stoki wokół Falcade i Passo San Pellegrino.
Miasteczko może poszczycić się piękną, starą architekturą i malowniczym centrum pełnym kafejek, restauracji i eleganckich sklepów, gdzie życie nie zamiera nawet w nocy.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
61 67 12 14 tak
Ilość tras zjazdowych:53 szt.
Długość tras zjazdowych:278 km
- trasy łatwe92 km
- trasy średnie166 km
- trasy trudne20 km
Długość tras biegowych:70 km
Wysokość: 1300 - 2950 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Val di Fassa
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępneskibus:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnekuligi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
basen termalny:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępneparagliding:dostępne
kino:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Val di Fassa
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Apt Val di Fassa
Adres:Strèda de Dolèda 10; I-38032 Canazei Włochy
Telefon:+39 0462 602278
WWW:www.fassa.com
Val di Fassa
Zobacz
San Pellegrino - Falcade - bez słów
Val di Fassa, Skitour Panorama - bez słów
Alpe Lusia - połączenie ognia i wody (Vlog271)
San Pellegrino w Val di Fassa (Vlog270)
Sekrety Sellarondy - Skitour Panorama w Val di Fassa (Vlog269)
Trentino kraina śniegu

zobacz więcej

Booking.com