trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
Newsletter archiwalny
Poznaj 7 nieznanych ośrodków narciarskich w Austrii

Wysłany dnia: 2015.11.27
7 nieznanych ośrodków narciarskich w Austrii
Planujesz swój pierwszy raz na nartach? Rodzinne ferie? A może po prostu znudziły Ci się miejsca, do których jeździsz na narty co roku, i tym razem szukasz alternatywy? Jeśli tak, mamy coś specjalnie dla Ciebie - 7 ośrodków narciarskich w Górnej Austrii!
Górna Austria to dla polskich narciarzy wciąż teren trochę nieodkryty. Poza 2-3 nazwami ośrodków narciarskich region ten budzi niewiele skojarzeń. Jak wielki to błąd, pokazuje dokładniejsza analiza danych. I tak w Górnej Austrii znajdziemy: 7 całkiem nowoczesnych ośrodków narciarskich, najbliższy zaledwie kilka godzin jazdy z Polski, dużo zróżnicowanych stoków - aż 205 km, tereny narciarskie na wysokości do 2000 m, a także ciekawe udogodnienia dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy. Wszystko to wśród wspaniałych krajobrazów i w kameralnej, wręcz serdecznej atmosferze. Tu nawet bezśnieżna zima nie jest problemem, bo zdecydowana większość stoków narciarskich posiada niezawodne systemy sztucznego naśnieżania. Choć oczywiście na urlopie życzymy sobie codziennie świeżego białego puchu!
Więcej na temat Górnej Austrii na stronie www.sportyzimowe.at
Feuerkogel - słońce i relaks
Górujący nad jeziorem Traunsee ośrodek narciarski Feuerkogel oferuje idealne warunki do nauki jazdy na nartach - w połączeniu z fantastycznym widokiem na pojezierze Salzkammergut.
Fakty: 10 km stoków, 16-kilometrowy szlak narciarski, 3 km zjazdów freeride'owych, 9 wyciągów (w tym jeden taśmowy), wys. do 1600 m n.p.m., 4 restauracje, niedrogie karnety godzinowe, wypożyczalnia sprzętu i sklep.
więcej informacji »
Wurzeralm - na dobry początek
Ośrodek Wurzeralm (w regionie Pyhrn-Priel) to świetny kierunek dla stawiających pierwsze kroki na nartach. Atrakcją regionu jest najszybsza kolejka linowa w Europie, która zawozi narciarzy na wys. 1400 m n.p.m. w zaledwie 7 minut! Fakty: 22 km stoków, wys. do 1870 m n.p.m., 8 wyciągów (w tym jeden taśmowy), bezpośrednie połączenie z autostradą, rodzinne niedziele na torach saneczkowych/tubingowych; kino, przedszkole i kursy dla dzieci.
więcej informacji »
Hinterstoder - czysta radość na nartach
Pucharowa trasa i sportowe stoki z malowniczym widokiem to główne zalety terenu narciarskiego Hinterstoder w regionie Pyhrn-Priel. Przyciąga zarówno doświadczonych narciarzy (stok Inferno o nachyleniu 70 stopni!), jak i rodziny z dziećmi (rodzinny szlak przygód i in.).
Fakty: 40 km stoków, 14 wyciągów, wys. do 1400 m n.p.m., bezpośrednie połączenie z autostradą, pucharowa trasa Hannesa Trinkla, park rozrywki dla dzieci, przechowalnia i wypożyczalnia sprzętu, zniżki dla dzieci i młodzieży.
więcej informacji »
Hochficht - rodzinnie i spokojnie
Kameralny teren narciarski na północnym krańcu Górnej Austrii tuż przy granicy z Czechami stawia na niewiarygodną łatwość jazdy na nartach. Największy pozaalpejski ośrodek narciarski w Austrii oferuje urozmaicone stoki i doskonałą infrastrukturę dla rodzin. Fakty: 20 km stoków, 10 wyciągów (w tym 2 taśmowe), wys.: 933-1337 m n.p.m., centrum zabaw dla dzieci, funpark, darmowy dostęp do Wi-Fi, oświetlone stoki do nocnej jazdy na nartach, przechowalnia i wypożyczalnia sprzętu, zniżki dla dzieci, młodzieży, rodzin i grup.
więcej informacji »
Dachstein Krippenstein - freeride'owe eldorado
Freesports Arena Dachstein Krippenstein w Obertraun zamienia dysponujących dobrą techniką narciarzy w namiętnych freeriderów. Poza wyznaczonymi stokami i terenami do freeride'u amatorów mocnych wrażeń przyciąga oferta dodatkowa: paralotnie, wspinaczka po lodzie, wędrówki w rakietach śnieżnych i inne atrakcje. Fakty: najdłuższa trasa zjazdowa w Austrii (11 km), 30 km tras freeride'owych, 7 wyciągów, darmowy dostęp do Wi-Fi, 1500 m różnic wysokości.
więcej informacji »
Dachstein West - zimowy urlop z klasą
W regionie Dachstein West funkcjonuje specjalne określenie na wyjątkowo rozrywkowe stoki - "Gaudipisten". Na narciarzy o sportowym zacięciu czekają trasy do slalomu z pomiarem prędkości, odcinki wyścigowe dla skuterów śnieżnych, muldy i inne atrakcje. W Kids Park pociechy przez zabawę uczą się czerpać radość z narciarstwa. Fakty: 78 km stoków na terenie narciarskim (142 km stoków w ramach jednego karnetu, 16 stoków Gaudi), przechowalnia i wypożyczalnia sprzętu, oświetlone stoki do nocnej jazdy na nartach, przedszkole narciarskie, 5/5 gwiazdek od portalu skiresort.de za ofertę dla rodzin i gastronomię.
więcej informacji »
Kasberg - idyllicznie i dla rodzin
Amatorom narciarstwa rekreacyjnego spodoba się ośrodek Kasberg w regionie Salzkammergut. Urozmaicone stoki, wyborna regionalna kuchnia i słoneczne miejsca widokowe pozwalają pozostawić rutynę dnia codziennego tam, gdzie jej miejsce - w dolinie. Fakty: 21 km stoków, 12 wyciągów, największy w Górnej Austrii park freestyle'owy (700 m długości), szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu i sklep.
więcej informacji »
List przekazany przez skionline.pl w imieniu: Biura Promocji Górnej Austrii
Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać informacji od nas, kliknij w ten link.

Powrót

Informacje