trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl teksty
Wiadomości
Lato pełne przygód na rowerze
Lato pełne przygód na rowerze
2021.06.09
Wśród letnich nowości w regionie Trentino: nowa trasa rowerowa z Dolomitów do Gardy, a także nowe połączenia w systemie sieci ścieżek rowerowych i pieszych w Primiero oraz dolinie Chiese.
Obudź ciało i umysł
Obudź ciało i umysł
2021.04.15
Spacery wokół jezior, czy trekking po szlakach w cieple pierwszych promieni słońca - włoski region Trentino oferuje szeroki wachlarz aktywności, które pozwolą delikatnie obudzić ciało po zimowym "letargu".
Nowe przygody na rowerze górskim / Alessandro Trovati
Nowe przygody na rowerze górskim
2021.04.15
Sieć ponad 330 szlaków rowerowych o długości około 8000 kilometrów została wzbogacona w tym sezonie o nowe propozycje tras dla miłośników rowerów górskich. Umożliwią one amatorom dwóch kółek podziwianie pięknych krajobrazów Trentino przy jednoczesnym napawaniu się wolnością, jaką daje jazda na rowerze.
Region trentino - góry dla wszystkich
Region Trentino - góry dla wszystkich
2020.06.10
Trekking, via ferraty i szlaki turystyczne - bliskość gór, masywne bloki skalne i wprawiające w niemy zachwyt wschody i zachody słońca oglądane z tarasów widokowych w górskich schroniskach.
Włoskie Trentino gotowe na przyjęcie turystów
Włoskie Trentino gotowe na przyjęcie turystów
2020.06.04
3 czerwca Włochy ponownie otworzyły swoje granice dla wszystkich krajów UE i Wielkiej Brytanii. Turyści nie będą musieli poddawać się kwarantannie po przybyciu do Włoch na miejsce docelowego wypoczynku, ale i tak wielu z nich będzie szukać spokojnego i ustronnego miejsca. Trafionym wyborem może okazać się region Trentino - doskonały kierunek dla osób poszukujących otwartych przestrzeni i bliskości natury. Szczególnie, że w prowincji nie obowiązują ograniczenia dotyczące indywidualnych aktywności na świeżym powietrzu, a wszystkie placówki turystyczne zostały w ciągu ostatnich tygodni przystosowane i przeszkolone pod kontem zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa gościom i pracownikom.
Totalny relaks nad brzegiem jeziora
Totalny relaks nad brzegiem jeziora
2020.05.25
Kąpiel w krystalicznie czystych wodach jeziora Garda, wiatr w żaglach i fale pod deską windsurfingową. Jeziora regionu Trentino, otoczone wspaniałą przyrodą, to wyjątkowe miejsce do uprawiania wszelkich aqua sportów.
Górskie ścieżki rowerowe, czyli 8000 kilometrów czystego szaleństwa fot. Ronny Kiaulehn
Górskie ścieżki rowerowe, czyli 8000 kilometrów czystego szaleństwa
2020.05.20
Informacje na temat głównych tras rowerowych oraz nowości przygotowanych dla miłośników dwóch kółek w Trentino. W regionie istnieje wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych, odpowiednich dla wszystkich poziomów zaawansowania, m.in. trasy zjazdowe downhill i tory typu pumptrack.
Szlakiem pięciu miasteczek Trentino
Szlakiem pięciu miasteczek Trentino
2020.04.27
Pięć miasteczek należących do stowarzyszenia "Borghi più belli d’Italia" (Najpiękniejszych miasteczek Włoch): pięć różnych wypraw śladami tradycji, zabytkowych budowli, zabudowań wiejskich, religijnej i świeckiej działalności człowieka
Jazda dla pasji, jazda dla przyjemności fot. Trentino
Jazda dla pasji, jazda dla przyjemności
2019.05.28
Od legendarnych podjazdów po łagodne ścieżki - każdy rowerzysta znajdzie swój szlak
Setki kilometrów ścieżek rowerowych dostępnych dla osób o różnej kondycji
i umiejętnościach. Doskonały serwis i infrastruktura - "Bike Bus" i "Bike Train" (Bici Bus & Bici Treno) oraz oznaka "Family in Trentino" sprawiają, że Trentino tak bardzo przyciąga cyklistów. Co więcej, w tym zakątku Włoch organizowane są międzynarodowe zawody z udziałem najlepszych kolarzy.
Trentino - najlepsze vie ferrate
Trentino - najlepsze vie ferrate
2019.05.27
Górskie grzbiety i wąwozy mieszczące się w sercu grupy Brenta i pośród szczytów Catinaccio. Dachy i wiszące mosty nad przepaściami w dolinie Adygi i nad jeziorem Garda, ponadto specjalnie przygotowane do wspinaczki półki skalne prowadzące szlakami I wojny światowej. Dolomity są popularne nie tylko dlatego, że należą do najpiękniejszych gór świata, lecz także ze względu na liczne vie ferrate - trudne szlaki do wspinaczki górskiej, z których podziwiać można widowiskowe cuda natury.
Wiosenne narty w Trentino z całą rodziną
Wiosenne narty w Trentino z całą rodziną
2019.03.12
Koniec zimy (astronomiczny) i początek wiosny to dla wielu narciarzy najlepsza pora na jazdę. Dotyczy to przede wszystkim alpejskich stoków, gdzie śnieg i dobre warunki potrafią utrzymać się aż do końca kwietnia. Tak długo działa zaledwie kilka ośrodków, ale w marcu i początkach kwietnia spokojnie znajdziemy sporo miejsc, gdzie warunki będą znakomite. Jednym z nich jest Trentino, gdzie w otoczeniu wspaniałych Dolomitów, można spędzić wspaniały narciarski urlop. Najlepiej z całą rodziną - Trentino nadaje się do tego znakomicie!
Trentino - z lotniska prosto na narty
Trentino - z lotniska prosto na narty
2018.12.07
Dzięki dobrym połączeniom z pobliskimi lotniskami, ośrodki narciarskie w regionie Trentino leżą dużo bliżej niż się to wydaje na pierwszy rzut oka. Już od 8 grudnia z kilku lotnisk, do których można dolecieć także z Polski, można będzie dotrzeć specjalnym skibusem wprost do wybranych kurortów położonych w południowej części Dolomitów. Do tego dochodzi możliwość wynajęcia taksówek lub tez wypożyczenie samochodu prosto na lotnisku.
poprzednie1 - 12 z 96następne
Informacje