trentino.pl
dodaj stronę trentino.pl do ulubionych forum RSS startuj z nami
trentino.pl wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Święta w dolinie Velle dei Laghi - wśród magicznej, bajkowej scenerii

2016.11.09
Święta w dolinie Velle dei Laghi - wśród magicznej, bajkowej scenerii
Kliknij, aby powiększyć.
Święta w dolinie Velle dei Laghi - wśród magicznej, bajkowej scenerii
Otulone śniegiem krajobrazy i urocze, rozsiane w dolinie miasteczka. Czyż można wymarzyć sobie bardziej nastrojowe Święta Bożego Narodzenia? Ponadto, ciekawe, osadzone w historii tego miejsca wydarzenia sprawiają, że ten specjalny w roku czas nabiera jeszcze ciekawszych barw. Zachęcamy do odwiedzenia Valle dei Laghi i wzięcia udziału w dwóch wyjątkowych wydarzeniach - "Spirito Artigiano nel borgo della grappa" połączonym z "Vite di Luce" oraz "Nocy Płonących Kadzi"!
Urokliwa dolina Valle dei Laghi położona jest zaledwie piętnaście minut jazdy samochodem od Trento. Jej krajobraz tworzy około dziesięć malowniczo położonych jezior, porośnięte winoroślą poletka, ruiny średniowiecznych zamków i niewielkie miasteczka. Region ten słynie z wielowiekowej tradycji kulinarnej - produkcji wysokiej jakości wina i żywności. Co roku, celebrując pielęgnowane przez lata zwyczaje, mieszkańcy doliny organizują liczne imprezy tematyczne - wyjątkową, towarzyszącą wspomnianym wydarzeniom atmosferę wyczuć można w każdej z lokalnych wiosek, pośród wyjątkowej architektury i jedynych w swoim rodzaju krajobrazów.

"Spirito Artigiano nel borgo della grappa" to owiane niezwykłą atmosferą wydarzenie odwołujące się do wiekowej tradycji rękodzieła pielęgnowanej przez mieszkańców miasteczka Santa Massenza. Połączenie atrakcji krajobrazowych, historycznych ciekawostek, rękodzieła, oraz degustacji wina i lokalnych produktów sprawia, że impreza nabiera niezwykłego charakteru, zarówno pod względem kulturowym jak i promocyjnym. Wśród szczególnych atrakcji turystycznych wspomnieć należy m.in. starożytne "grobowce". Okres Bożego Narodzenia w Valle dei Laghi to naprawdę wyjątkowy czas - w powietrzu unosi się zapach i aromat świątecznych przysmaków, a tempo życia zwalnia…

Święta w dolinie Velle dei Laghi - wśród magicznej, bajkowej scenerii
Święta w dolinie Velle dei Laghi - wśród magicznej, bajkowej scenerii

Co jeszcze składa się na tak szczególną atmosferę w dolinie Valle dei Laghi? To kameralne targowiska z małymi straganami oraz starożytna tradycja sztuki destylacji, czyli lambicàr. VITE DI LUCE (w dosłownym tłumaczeniu: rozświetlone winnice) to święto organizowane w miasteczku Santa Massenza, w regionie Vallelaghi w okresie Bożego Narodzenia. Od soboty, 5 grudnia do wtorku, 8 grudnia 2016 oraz w kolejne weekendy 12 - 13 grudnia i 19 - 20 grudnia 2016 na miejscowych uliczkach pojawią się stragany wypełnione różnościami - od drewnianych figurek, przez świąteczne bibeloty, po całe mnóstwo trunków i przysmaków. Dodatkową atrakcją będą organizowane w tym okresie degustacje, zabawy dla dzieci i uliczne przedstawienia.

"Notte degli alambicchi accesi (Noc Płonących Kadzi) to kolejne, związane z bożonarodzeniową tradycją święto w dolinie Valle dei Laghi. W dniach 8, 9 i 10 grudnia 2016 uliczkami Santa Massenza przemieszczać się będzie korowód organizowany z okazji święta grappy, której historia produkcji sięga tu wielu, wielu lat.

Inną atrakcją czekającą odwiedzających Santa Massenza w okresie świątecznym jest wizyta w miejscu, gdzie burzy się woda… Mowa o fascynującej wycieczce do Elektrowni Wodnej w Santa Massenza. Od niedawna, w ramach projektu Hydrotour organizowanego przez Gruppo Dolomiti Energia, na terenie elektrowni zwiedzać można wystawę ukazującą, jak siła wody przekształcana jest w czystą energię.
Wystawa czynna jest przez cały rok, niemniej jednak, czas świąteczny szczególnie sprzyja wizytom w tak atrakcyjnych miejscach.

Ponadto, w okresie od czwartku, 8 grudnia do 11 grudnia 2016, tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się również w miasteczku Cavedine. Miasteczko rozświetlą wówczas kolorowe światła, ulicami przejdą barwne korowody, a w powietrzu unosił się będzie zapach pierników i grzanego wina.
W programie zaplanowano też liczne imprezy muzyczne: początkiem weekendu wystąpi zespół muzyczny Cavedine, a na koniec zaśpiewa chór Cima Verde.
Niepowtarzalny urok ma również Naturalna Scena w Calavino, która co rok przyciąga turystów ciekawych lokalnego rzemiosła i spragnionych wyjątkowych smaków. Miejsce to usytuowane jest w najstarszej części miasta, w starożytnych murach dzielnicy Mas (26 grudnia 2016 i 6 stycznia 2017).

Święta w dolinie Velle dei Laghi - wśród magicznej, bajkowej scenerii
Święta w dolinie Velle dei Laghi - wśród magicznej, bajkowej scenerii

8-10.12.2016: NOC PŁONĄCYCH KADZI. DNI, PODCZAS KTÓRYCH W SANTA MASSENZA, W VALLE DI LAGHI - STOLICY GRAPPY ¬- ŚWIĘTUJE SIĘ WIELOWIEKOWĄ TRADYCJĘ DESTYLACJI.

Malownicza, leżąca w sąsiedztwie Trento dolina Valle dei Laghi kryje w sobie niezwykłe bogactwo wód oraz porośniętych winoroślą wzgórz, stwarzając wymarzone warunki do produkcji tak wykwintnego trunku jak grappa. Kolebką produkcji jednego z bardziej cenionego na świecie alkoholu jest miasteczko Santa Massenza, gdzie - w niezwykłej atmosferze, w dniach od 8 10 grudnia 2016 - odbywa się święto "Notte degli alambicchi accesi" (Noc Płonących Kadzi).

We wspomnianym terminie zwiedzający zajrzeć mogą do czynnych destylarni i - wyposażeni w słuchawki - przemierzyć uliczki miasta słuchając "opowieści o grappie". Podróż przez zakątki Santa Massenza może być nieco oszałamiająca, bowiem spacer przerywają degustacje organizowane w historycznych destylarniach oraz pokazy grup teatralnych nawiązujących do wielowiekowej tradycji produkcji grappy. Podsumowując, to niezwykłe wydarzenie łączące odległą historię z czasami współczesnymi.

Więcej informacji na stronach:
www.visittrentino.it
www.discovertrento.it

informacje prasowe

Tagi: #ośrodki narciarskie

Powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.skionline.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019